Seznam referencí zlepšeného zdraví - Zdravá Páteř

Zdravá páteř
zdraví každému
efektivní prevence a regenerace Vašeho těla
Přejít na obsah
Reference

Ohlasy klientů, kteří se uvolili zveřejnit svoje vyjádření, poznatky a osobní praktické zkušenosti.
Věnujte pozornost svému tělu, vhodnému pohybu v běžném životě, ale rovněž v době očekávaného operačního zákroku. Předoperační příprava a následná pooperační péče Vám pomůže s navrácením k původnímu stavu nebo v kladném případě do lepší fyzické kondice i k psychické rovnováze.

Eliminujte a vyvarujte se nemocem rostoucího vlivu digitální závislosti.

Lucie
 
Ráda bych se podělila o zkušenost se SM-cvičením u tatínka, který má několik let diagnostikovanou Parkinsonovu chorobu. Tato nemoc omezuje nejen jeho pohybové možnosti, mimiku, ale také náladu a celkovou energetickou kondici. Má 73 let.

Cvičí teprve krátce a pokrok je zřejmý, ale definitivně mě přesvědčila poslední návštěva u paní Mitáčkové.
Dorazili jsme na plánovaný termín cvičení, ale tatínek již cestou uvadal a před samotným cvičením to chtěl vzdát, protože mu bylo velmi špatně, nemohl artikulovat a zdálo se, že tabletky na Parkinsona nějak nezabraly. Chtěla jsem jej nechat odpočívat, ale paní Mitáčková nás přesvědčila, že je potřeba právě v takovou chvíli otestovat sílu cvičení. K mému údivu cca za 10-15 minut tatínek viditelně ožil a dokonce se usmíval.
Máme ohromnou radost, že jsme našli cvičení, které je možné realizovat v každém věku a díky spolupráci s paní Mitáčkovou, která umí důsledně, ale laskavě a trpělivě  tatínka cvičením provázet a vést k vyšší samostatnosti v navazujícím domácím cvičení.

Mnohokrát děkuji, dcera Lucie

Pavel, 40 let, IT zaměstnanec

Chtěl bych poděkovat paní Mitáčkové za profesionálně vedené lekce cvičení SM systému.

Po návratu do práce po endoskopické operaci se začaly opět projevovat bolesti v bederní páteři.
Na doporučení neurologa jsem začal cvičit SM systém. Pravitelným cvičením SM systému se stav zlepšil po 14 dnech. Po třech měsících cvičení a správné chůze se stav stále zlepšuje. Jednotlivé cviky jsou náročné na správnost provedení. Doporučuji cvičit pod vedením zkušeného lektora.

6.1.2023
       
       
P. L., úřednice, 56 let

Dlouhodobě jsem trpěla silnou bolestí krční a hrudní páteře.
Cvičila jsem jógová cvičení, ale musela jsem 3-4 týdně užít tabletu proti bolesti. 0d 21 let jsem po operaci halluxů na obou nohách, operace problém nevyřešila, halluxy se po několika letech od operace objevily znovu a trápily mě stále.  

Metodu cvičení s elastickými lany jsem objevila na podzim letošního roku 2022 a rozhodla jsem se pro rázné řešení svých problémů s pohybovým aparátem. Vážená paní Mitáčková mě přijala do své péče a jsem ji velmi vděčná. Již po prvním cvičení jsem cítila úlevu od bolesti páteře. Paní Mitáčková má velkou trpělivost, vysvětlí, proč se cviky musí dělat určitým způsobem, aby skutečně pomáhaly (a že to u mě jde někdy ztuha;-)). Pak už je vše na nás, na lidech, kteří si chtějí pomoci od velkých bolestí. Dva a půl měsíce cvičím pravidelně denně. Vím, že cviky necvičím vždy úplně správně, protože je nutné hlídat hodně pokynů ke správnému provedení cviků. Co je ale důležité - cvičení mě baví, těším se na něj, po cvičení se cítím velmi dobře a bolesti, kterými jsem trpěla, zmizely.

Velký dík patří MUDr. Smíškovi, zakladateli SM systému) a všem jeho následovníkům, šiřitelům úžasné cvičební metody pro zdravou páteř. A mé osobní poděkování patří paní Mitáčkové, dobrému andělu všech cvičících pod jejím vedením.

04.01.2023
       

MUDr. Radomír Gvuzd

Chtěl bych poděkovat paní Adéle Mitáčkové, která se mě ujala v době, kdy jsem měl velké problémy s bederní páteří.
Byla velice příjemná, ochotná a hlavně trpělivá. Už po dvou týdnech pravidelného cvičení, pod jejím dohledem, jsem pozoroval výrazné zlepšení mých potíží. Od té doby se stala tato metoda cvičení pravidelnou součástí mého života.

Všem vřele doporučuji tuto léčebnou metodu MUDr. R.Smíška. Moc děkuji.....
   

Datový inženýr Robert, 29 let

Hledal jsem druh cvičení, který by vyřešil mé bolesti bederní páteře vystřelující do pravé nohy a efektivně kompenzoval mnohahodinové sezení/stání před počítačem.
Ze všech druhů cvičení, které jsem našel či vyzkoušel, doporučuji Spirální stabilizaci (SPS).

Objektivní důvody:
SPS je založena na poznatcích lékařské vědy.
SPS má měřitelné výsledky dobře zdokumentované pomocí CT (počítačové tomografie) a magnetické rezonance.

Subjektivní důvody:
Velmi pravděpodobně právě díky pravidelnému cvičení u paní Mitáčkové (zatím 6 online lekcí 1x týdně - psáno v době nouzového stavu) se symptomy dosud snížily o 90 %. Nutno poznamenat, že jsem měl předchozí trénink v SPS, ale delší dobu jsem necvičil pravidelně.
Cítím posílení v oblasti středu těla a dobré protažení celého těla.
Rovněž se velmi zlepšil postoj a chůze, mám teď z pohybu „lepší pocit“.

Cítím se méně „těžkopádný“.
Přestože SPS vyžaduje vůli, chuť a dobré zvládnutí cviků, efektivitu tohoto cvičení (pod vedením certifikovaného terapeuta) pro řešení mých obtíží považuji za vysokou.

Pozn.: SPS jsem v minulosti několik měsíců cvičil u jiného terapeuta, následně jsem měl přes dva roky pauzu. Bolesti se následně vrátily a opět značně ustoupily velmi pravděpodobně díky cvičení s paní Mitáčkovou. Rozhodl jsem se napsat toto hodnocení, protože si myslím, že mně cvičení s paní Mitáčkovou velmi pomohlo a doporučuji jej ostatním. Za toto hodnocení jsem neobdržel žádnou finanční ani jinou kompenzaci.

8.2.2021       
 

Manažer prodeje; A. Knoppová, 46 let

S paní Mitáčkovou a metodou SM jsem se seznámila a začala cvičit na doporučení známého v srpnu 2018, protože v červnu jsem začala mít nesnesitelné bolesti krční páteře.
 
Směřovaly od krku mezi lopatky a do celé pravé ruky, která trpla a brněla až po prsty. Dělalo se mi zle od žaludku, měla jsem bolesti hlavy, téměř nic jsem v ruce neudržela a ani ji nezvedla. Lékaři (byla jsem u dvou) mi nasadili silné léky od bolesti a infuze. Nepomohlo! Na RTG a MR (magnetické rezonanci) se ukázal výhřez C4-C6, posun obratle, osteofyty, stenoza, útlak kořenových nervů .... ; celkově: mnohočetné postižení krční páteře. Neurochirurg mi indikoval operaci předním přístupem, na které trval. Bez operace se stav může ještě zhoršit a můžu začít ztrácet cit. To mě sice vystrašilo, nicméně představa řezání do krku byla mnohem horší. Takže po 3 měsících intenzivního cvičení a následného odpočinku, kdy se stav začal výrazně zlepšovat, jsem si dovolila operaci odmítnout.
 
Gumy, tj. cvičební lano i podložku mám doma. Každodenní ranní protažení alespoň pár minut je nutností. I nadále dojíždím k paní Mitáčkové už téměř 2 roky (pro jistotu). Vím, že nesmím přestat cvičit, vynechání už 3 dní je znát. Po větší námaze páteř občas pobolívá, ale po cvičení přijde úleva.
 
Tímto bych chtěla paní Mitáčkové moc poděkovat nejen za to, že mě naučila cvičit, správnou chůzi a držení těla, ale i za cenné rady a hlavně za její skvělý přístup a trpělivost s ne zrovna úplně vzorným pacientem.
 
Tuto metodu cvičení doporučuji všem bez rozdílu věku, ať už mají jakýkoliv problém, či jen preventivně.

A. Knoppová
1.6.2020

Pedagogický pracovník, Mgr. Elena K.
    
Problémy s páteří u  mne vyvrcholily v roce 2017, kdy jsem se dostala do stavu,který by nikdo nechtěl zažívat. Ukrutné bolesti a křeče od páteře až do prstů pravé nohy, které se téměř nedají vydržet. Nedá se sedět, ležet ani chodit. Nepomohla silná analgetika ani opichy. Manžel mě zavezl do nemocnice v Havířově.... Po 10 dnech mne jako podléčenou poslali domů s tím, že budu muset brát několikery léky, abych mohla nějak fungovat. Bála jsem se pohybovat…. Bez dalších rad mně odkázali na život s bolestmi a možná nevyhnutelnou operaci páteře.

Poté, co jsem si přečetla vedlejší účinky léků, jsem si řekla, že mne to zničí a začala hledat jiné možnosti léčby – ty bych se měla právě dozvědět od lékařů, což u nás nefunguje.

Našla jsem na internetu, kromě jiných možných cvičení, také SM systém MUDr. Smíška, který mne velice zaujal svým vědeckým přístupem, dlouholetými výzkumy a výsledky u obyčejných lidí, ale i známých sportovců. Již 2 roky docházím po výhřezu ploténky na cvičení k paní Adéle Mitáčkové do Orlové. Její pozitivní a zároveň důsledný postup při nápravě neduhů páteře je pro mne velmi přínosný. Snažila jsem se cvičit opravdu přesně a 3x denně. Za měsíc po 1. lekci jsem mohla brát již jen jednu tabletu od bolesti denně (místo 6 předepsaných léků) a po 4 měsících jsem léky nebrala. Na kontrolní MR lékař v Ostravě konstatoval, že na operaci nemusím a ptal se, jak jsem toho docílila.

Divím se, že lékaři v nemocnicích tohle dávno nevědí a nepoužívají běžně k odvrácení zbytečných operací déle známé a účinné metody, které jsou pro pacienty prospěšnější. Snad jde o konkurenci, komerci, boj o pacienta…? Neměli by přece více dbát na to, jak se bude pacientova prognóza vyvíjet pro co nejmenší spotřebu léků, snížení vedlejších účinků a snížení výdajů na operace, které nejsou nutné? Nejde snad o to, aby se z pacientů stali opět spokojení a soběstační lidé? Děkuji MUDr. Smíškovi, že tuto metodu vyvíjí a šíří. Děkuji také všem lektorům a cvičitelům, kteří se neúnavně věnují svým pacientům a dávají jim optimismus do života.

Proto také děkuji a velmi vyzdvihuji práci paní Adély Mitáčkové, která přes svoje vlastní potíže s páteří pomáhá ostatním a neúnavně se jim věnuje. Dnes už nemusím cvičit 3x denně, ale cvičím pravidelně a docházím na lekce alespoň pro udržení správného postupu a také se učím nové cviky.

Mgr. Elena Kijonková
4.8.2019   

IT pracovník Pavel B., 38 let

Bolela mne záda v bedrech a šlo to až do nohy. Než jsem se dočkal nějakého vyšetření v nemocnici, tak bolest již byla k nevydržení.
Po pár návštěvách paní Mitáčkové, jsem se zbavil bolesti a už jsem nekulhal. Můžu jen doporučit, paní ví naprosto přesně co dělat a je v tom opravdu dobrá. Nakonec jsem v nemocnici zjistil že mám výhřez dvou plotének, a to způsobuje onu bolest. Pan primář mi sdělil, že mé snímky vypadjí hůře, než je můj fyzický stav, za který vděčím paní Mitáčkové a cvičení metodou SMS.
I přes napsané rehabilitace navštěvuji i paní Mitáčkovou, protože vím, že mi s mou diagnozou pomůže.

Pavel Bačo
28.6.2019


Psycholožka, L. P.

Je mi 25 let a bez nějakých předchozích potíží mně najednou začala bolet noha. Po dvou týdnech bolestí a spoustě prášků mi lékařka řekla, že půjde pravděpodobně o páteř. MR (magnetická renozance) ukázala výhřez ploténky 10 mm. Všichni byli překvapeni z takového nálezu v mém věku a já sama jsem nevěděla co bude následovat.

Vyzkoušela jsem všechno dostupné: rehabilitace, obstřiky, klidový režim, cvičení a vyhýbání se sezení a zvedání těžkých věcí. Na chvilku to pomohlo, ale potom bolesti začly znovu a ve větší intenzitě. Nezabíraly ani prášky od bolesti a na chirurgii řekli, že je nutné to operovat. Po šesti měsících doma jsem rezignovala a souhlasila.
Asi týden před operaci jsem se náhodou dozvěděla o cvičení SM-systém a o paní Mitáčkové, která by mě to naučila. Na první cvičení jsem šla jenom z donucení mamky. Já sama jsem už rezignovala a snažila jsem se jenom spát, aby to nebolelo.
Je to neuvěřitelné, ale s paní Mitáčkovou jsem vyzkoušela asi jenom 3 cviky, no po návratu domů a potom, když jsem si lehla se mi na chvilku ulevilo. Byl to úžasný pocit. Když to znovu začlo bolet, vzala jsem lana doma a cvičila to, co mi paní Mitáčková ukázala. A pomohlo to.
Hned o dva dny, díky vstřícnosti a její ochoty pomoct jsem měla s paní Mitáčkovou další cvičení  a učila se nové cviky. A bolesti ustupovaly. Paní Mitáčková byla pro mně oporou a díky její vstřícnosti jsem k ní chodila 3x týdenně a cvičila a cvičila. Začala jsem znova bez problémů chodit s pejskem ven, sedět u oběda, cestovat tramvajkou a prostě fungovat.
S paní Mitáčkovou jsem probírala operaci a i na její doporučení jsem operaci zrušila. Pochybovala jsem o tom. Bála jsem se, že se to opět po čase vrátí a ty bolesti budou zase neskutečné. No nakonec jsem šla na chirurgii a operaci zrušila. Doktor si mě pamatoval a sám nevěřil, že se můj stav po týdnu tak zlepšil oproti tomu, jak mně viděl před tím. S úsměvem se se mnou rozloučil a doporučil mi pokračovat.
Dnes už umím sestavu, kterou si cvičím doma každý den i tři krát. Chystám se znova do práce a když třeba udělám špatný pohyb, nebo nesprávně zvednu něco těžšího a ozve se bolest jdu hned cvičit. Teď funguji bez bolesti a SM-systém doporučuji všem, které bolí záda.
Dokonce i moje paní doktorka o tom všem říká, protože kdyby neznala mou situaci, sama by asi nevěřila.
Paní Mitáčkové děkuji za to, že jsem nabrala odvahu ještě zabojovat a jsem jenom ráda, že jsem měla takové štěstí a narazila jsem na toto cvičení.D. Ř.

Chci poděkovat osudu či náhodě (po pravdě mi jí doporučil můj kolega, takže vlastně díky němu), že mi umožnil poznat paní Adélu Mitáčkovou. Jsem totiž po operaci páteře a díky ní se mi daří udržovat se v kondici a eliminovat bolesti. Úžasná je její vnitřní síla a osobní zkušenosti s SM-systémem, které dokáže předávat  s neuvěřitelnou houževnatostí a člověk tak jednoznačně pozná, že toto cvičení skutečně pomáhá tomu, kdo se mu věnuje, že to je to "pravé ořechové". Není třeba sahat po medikamentech, ale vstoupit si do sebe, najít si čas a cvičit!

Jestli jsem na počátku  oslovil osud, tak na konci chci poděkovat paní Mitáčkové za to, že se nám - postiženým věnuje s neutichající intenzitou a optimizmem, jenž nás naplňuje nadějí, že všechno bude fajn. Ještě jednou: Děkuji!
             

Všeobecná lékařka; MUDr. Dagmar Rzymanová

Mám jen ty nejlepší zkušenosti s touto metodou. Pod odborným dohledem jsem se s ní seznámila prostřednictvím paní Mitáčkové a od té doby se stala mou každodenní "drogou". Vždy mě po ránu pozitivně naladí. Pomůže odstranit bolesti a působí i preventivně. Pokud ji zvládnete, můžete ji cvičit pravidelně sami a občas si přijít zacvičit pod odborným vedením.

Vřele doporučuji. Vyzkoušejte a určitě mi dáte za pravdu. Chce to jen trochu trpělivosti, píle. Výsledek se určitě dostaví.


OSVČ, Andrea K., 39 let

Bude tomu již rok, co mě odvezla rychlá služba do nemocnice, protože jsem se prostě nemohla pohnout.
Bolest, díky které jsem se nemohla hýbat vycházela z bederní části přes hýždě, po celé noze až k chodidlu.
V nemocnici mi zjistili vyhřezlou ploténku L5-S1 12-13mm, nasadili mi spoustu léků, kapaček a injekcí proti bolestem (které stejně nepomáhaly), nařídili operaci a poslali domů.

Díky "náhodám" jsem narazila na webové stránky p. Mitáčkové a rozhodla se ji kontaktovat, jestli je ještě nějaká šance mi pomoct.
Ta se mi okamžitě ozvala, ať k ní  na druhý den dorazím. (bylo 26.12. a přesto mě přijala).
Hned první den po cvičení mi bylo lépe, a po týdnu pravidelného cvičení, jsem byla po 2 měsících na malé procházce. Operaci jsem  zrušila. Doktorům se to samozřejmě nezdálo, tak mě poslali opět na CT a konstatovali, že za 1měsíc cvičení mám zlepšení "JEN" o 2mm. Ale pro mě to byl zázrak.
Cvičila jsem opravdu poctivě 6-8x denně, ale jen 5 minut a chodila na časté malé procházky...
A za 5 měsíců se plotýnka vrátila na své místo o polovinu.

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat paní Adélce, za její trpělivost a pomoc a vřele bych ji všem doporučila.
A pokud na Vás apeluje abyste cvičili, ví co říká. Opravdu Vám to pomůže. Cvičení SMS se stalo mou každodenní součástí a bolesti mám pouze pokud je změna počasí, nebo udělám nějaký neopatrný pohyb.

Takže, pokud se máte rádi, cvičte pravidelně, jak Vám říká p. Adélka. Odměnou pro Vás bude život bez bolesti.

                 
 

Projektant, J. M., 32 let, Ostrava

Moje potíže s páteří začaly už v dětství, kdy mi lékaři diagnostikovali skoliózu páteře. I přes pravidelné rehabilitace a cvičení, se můj stav stále zhoršoval. Stav mojí páteře dospěl do fáze, kdy se lékaři rozhodli nasadit korzet. Člověk si jen těžko dokáže představit, co udělá nošení korzetu s psychikou dítěte, resp. dospívajícího chlapce. Korzet jsem nosil od 11 do 17 let.

V 17 letech jsem byl poslán na týdenní vyšetření do brněnské nemocnice, kde se mělo rozhodnout o operaci. K operaci nakonec naštěstí nedošlo. Dál jsem docházel na pravidelné kontroly a vždy se děsil jejich výsledků. Sám jsem viděl, že se můj stav stále zhoršuje. Bolesti se zvětšovaly, nedokázal jsem delší dobu stát, chodit, pracovat, vyhýbal jsem se sportovním aktivitám, atd. Střídal jsem jedno cvičení za druhým a hledal nějaké, které bude fungovat, zbaví mě bolesti a pomůže mi žít plnohodnotný život.

Před necelými třemi lety jsem na jedné z rehabilitací objevil cvičení metodou SM-systém. Bohužel, to co jsme na rehabilitaci cvičili, mělo jen velmi málo společného s opravdovým cvičením touto metodou. Nicméně SM-systém mě zaujal a já začal věřit, že by mi tohle cvičení konečně mohlo pomoct. Hledal jsem někoho, kdo tuto metodu opravdu ovládá a kdo má zkušenosti s pacienty se skoliózou páteře. Takového člověka jsem našel v paní Mitáčkové.

Už po prvním správném cvičení metodou SM-systém pod vedením paní Mitáčkové jsem cítil neskutečnou úlevu. Dnes, po necelých třech měsících cvičení můžu říct, že metoda opravdu funguje, protože výsledky vidím sám na sobě. Paní Mitáčková je opravdovým odborníkem a člověkem na svém místě.

Cvičení metodou SM systém mohu jen doporučit. Myslím, že pro pacienty se skoliózou páteře je toto cvičení nenahraditelným a řekl bych v dnešní době jediným fungujícím řešením jejich problémů. Toto cvičení má jen jednu jedinou nevýhodu – těch 10 minut denně za Vás nikdo cvičit nebude…
Moje sedmiletá neteř, které lékaři také diagnostikovali skoliózu, cvičí metodou SM-systém a já pevně věřím, že jí tato metoda při správném vedení umožní žít plnohodnotný život bez bolesti.
Paní Mitáčkové bych chtěl touto cestou ještě jednou za všechno poděkovat. Pevně věřím, že díky spolupráci s ní se můj stav bude i nadále zlepšovat.


Barbora K., psycholožka 29 let

Už odmala jsem byla spíše ten typ, který rád přemýšlel a snil. Mezi mé oblíbené pohybové aktivity patřilo obracení stránek v knížce a kreslení. Chodila jsem do výtvarky, na klavír, do sboru. Takže jsem hodně seděla. Měla jsem lehkou skoliózu, ale výrazněji mne to neobtěžovalo. Když jsem po vysoké škole začala pracovat v poradně, kde jsem v podstatě celý den seděla, značně mne bolela záda. Zvykla jsem si na to a brala jsem to tak, že to prostě patří k životu.

Dozvěděla jsem se o paní Mitáčkové, zkusila několik lekcí, zjistila jsem, že se mohu cítit i mnohem lépe a začala jsem chodit pravidelně. Na lekci jsem vždy přicházela pokroucená pod tíhou starostí. Odcházela jsem rovně, nic mne nebolelo a velmi dobře se mi dýchalo. Oceňovala jsem také to, že se mi někdo individuálně věnuje. A tak zatímco jsem v práci poskytovala péči klientům, po práci jsem měla svoji terapii já.

Přístup paní Mitáčkové je zodpovědný, férový a přátelský. Umí povzbudit nejen fyzicky, ale i psychicky. Nyní již k paní Mitáčkové nedojíždím, ale jsem opravdu ráda, že mi pomohla vytvořit si lepší vztah k pohybu i k vlastnímu tělu. I když nejsem zrovna poctivá, snažím se cvičit alespoň krátce po ránu, což u sebe beru jako úspěch. Jsem si však vědoma toho, že bych se o své tělo měla starat mnohem víc. Takže beru lana a jdu na to :-)


Odborná zdravotní sestra; M. Š.

Je mi 41 let a jako zdravotní sestra, která pracovala dlouhou dobu na chirurgické JIP, jsem s bolestmi páteře bojovala léta. Taky mám vrozenou lordózu bederní páteře a nepřidal mi ani úraz, po kterém jsem s frakturou obratle C2 nosila 4 měsíce korzet.

Mám ráda své tělo pod kontrolou a děsí mne představa, že bych s omezenou hybností polykala prášky od bolesti, abych mohla fungovat. Proto jsem zkoušela různá cvičení, jako např. Hathajóga, Kalanetika, Pět Tibeťanů.
Můj manžel je stomatologem paní Mitáčkové, na jejíž popud mi koupil vloni k Vánocům set s pružným lanem, podložku na cvičení a příručku SM-Systém. Na celém systému se mi líbí, že je vše logicky zdůvodněno, proč dělat jednotlivé cviky právě určitým způsobem, aby vše mělo smysl.
Nejdřív jsem se snažila sama dopracovat k provedení sestavy, ale přiznám se, že jsem z toho nebyla moc moudrá. Využila jsem tedy ochoty paní Mitáčkové, pod jejímž precizním a zaníceným vedením jsem pocítila, že mám v těle svaly, o nichž jsem dosud ani nevěděla.

Cvičím denně, a když tři dny vynechám, tělo už se ozývá.
Je úžasné, když se člověk pohybuje bez problémů, hlavou kýve do maximálních poloh, aniž by měl bolestivě stažené svaly a křupající páteř. Jsem šťastná, že mohu co do hybnosti soupeřit se svými dvacetiletými dcerami.

Paní Mitáčková, děkuji Vám za Vás čas, strhující nadšení a pečlivost.


Operátor, Erika K.

Na konci června 2015, po dlouhodobé bolesti zad v oblasti beder, kdy jsem bez pomoci ani nevstala z postele, mi lékař po vyšetření na CT a magnetické rezonanci diagnostikoval výhřez ploténky L5-S1.

Problémy s páteří jsem měla z namáhavé práce v třísměnném provozu na lince. Nemohla jsem chodit, bolest byla nesnesitelná, dostávala jsem spoustu infuzí a injekcí, nic nepomáhalo. Výhřez, který jsem měla (6mm), se už odstraňuje operativně. Po jedenácté infuzi cca po měsíci se mi trochu ulevilo a začala jsem chodit na tři série rehabilitací, ale i tak jsem nebyla schopna práce. Fyzioterapeutky se mnou cvičily cviky vleže, vhodné i pro jiné poruchy páteře a neshodovaly se v tom, co smím a nesmím cvičit.

Doslechla jsem se, že existuje cvičení SMS systém, které by mělo také fungovat na můj problém s páteří. Od září 2015 jsem začala navštěvovat paní Adélu Mitáčkovou, která mi sestavila cviky přímo na můj výhřez. Cvičila jsem i šestkrát za den a zlepšení na sebe nenechalo dlouho čekat.
Díky paní Mitáčkové, která mě seznámila s touto metodou cvičení, jsem byla v neschopnosti pouze do konce října 2015. Od listopadu 2015, jsem mohla opět nastoupit do práce.

Tímto bych Vám chtěla moc poděkovat za péči, kterou mi věnujete, a všem můžu jen doporučit, aby nepodceňovali problémy s páteří a zavčasu tuto metodu vyzkoušeli. Díky každodennímu cvičení jsem se prozatím vyhnula operaci a jsem schopna fungovat skoro jako dříve.


Podnikatel 60 let; M. M.

Jsem bývalý aktivní sportovec, podnikatel. Dospěl jsem ke stavu, jak se traduje "Sportem k trvalé invaliditě".

Dříve - před poznáním systému SMS.
Sužovala mne bolest hrudní a krční páteře (velké vyboulení zátylku), pravé kyčle, která se projevila po operaci kýly a pravého kotníku po několika úrazech. Vystřelovala mi řezavá bolest do levé kyčle a nohy. Stěžoval jsem si na bolesti hlavy. Bolelo mě pravé koleno.

Nyní - používání SMS.
Poznání geniality a aplikace cviků SM metody vedené paní Adélou všechny zmíněné zdravotní problémy, při sebekázni a k mojí nadšené radosti, odstranily. Osobní odpovědnost, změna myšlení v přístupu k vlastnímu zdraví je prioritou, která prostřednictvím cvičení s sebou přináší optimismus a bezbolestnou radost z pohybu a ze života. Jsem svižnější, hybnější, pružnější a fyzicky zdatnější než mnozí podstatně mladší. Rovněž dík naučenému a zakotvenému držení těla, ponosu hlavy, správné chůzi a sezení.

Duševní pohoda je přidanou hodnotou poskytovanou paní Adélou zdarma a navíc.
Doporučuji dětem i dospělým. Zdravým i nemocným. Všem! sportovcům, tenistům, golfistům aj. (jednostranně) přetěžovaným.

Perfektní regenerace, rekondice a relax! Paní Adélo, velký dík.


Administrativní pracovnice policie; L. B.

Je mi 43 let. Pracuji vsedě a po zbytek dne mám nedostatek pohybu. Vysloužila jsem si výhřez ploténky.

Jak moc je tento problém vážný jsem zjistila před rokem, kdy jsem měla velké bolesti v bedrech a můj pohyb byl značně omezen. Podstoupila jsem neefektivní injekční léčbu a léčbu léky. Bolesti krátce odezněly, příčina se však nevyřešila.

Pod dohledem jsem začala cvičit Smíškovu metodu. Můj zdravotní stav se do týdne rapidně zlepšil. Dodnes cvičím každé ráno a přidala se ke mně i 14-ti letá dcera.
Co je pro mě v tomto směru nejdůležitější?
Poznání, že znám způsob, jak mohu bezbolestně a bez omezení dál fungovat při svém dosavadním životním stylu zaměstnané ženy.

Zároveň děkuji p. Mitáčkové, že si toto bohatství nenechala pro sebe a přeji jí, aby tuto účinnou metodu plošně šířila dál.


Rehabilitační sestra; M. C.

Paní Mitáčková. Velmi často si na vás vzpomínám.

Přibylo mi hodně dětí se skoliózou. Dnes mi bylo z jedné 14tileté holčiny do pláče, protože ji rodiče v dubnu minulý rok nechali operovat. Má vyztuženo Th11 - L3 nějakým kovovým materiálem. Jizva hrozná a tělíčko, bych řekla, více pokroucené než asi bylo před operací.

Jsem moc ráda, že jsem vás potkala, protože jsem teď bohatší o vaše postřehy ohledně skoliózy a metody SM-System.
Jsem také nadšená touto metodou. Říkám pacientům, že jim dám 3 v jednom: stabilizaci, protažení a posílení. Máme pacienty na ZP, ale oni si někteří ani ty gumy nechtějí zaplatit. Takže učím to jen ty, co chtějí, a to jsou většinou těsně před operací, nebo po operaci.

Nedávno jsem měla 3 výhřezy u mužů v bederní páteři. Jeden měl měsíc před operací, kterou nakonec odřekl. Všichni se velmi zlepšili a doufám, že cvičí.
Pak mám 15tiletou s korzetem, cvičí, ale nošení korzetu to cvičení ničí. Přemlouvám rodiče, ať ji ten korzet nedávají. Zatím marně, teď měla jet na měření do Olomouce, že ji dají nový, tak jsem jim zase domlouvala. Uvidíme!

14tiletý kluk s vpadlým hrudníkem, děsně hubený, skoro nejedl. Cvičí 2x týdně u mě a prý docela často doma. Za 3 měsíce přibral, zatím nevím kolik, ale je to viditelné na svalové hmotě.


Administrativní pracovnice; H. W.

K paní Mitáčkové chodím pravidelně už víc než rok.
Cvičení mi velice pomohlo při bolestech bederní páteře. Rehabilitace mi nepomohly. Cvičení zpevní a vyrovná celá záda, zapojí všechny svaly, tělo se příjemně zahřeje. Opravdu se díky cvičení cítím mnohem lépe, již bez bolesti. Výhodou je, že později lze preventivně cvičit i doma. Pokud se po zátěži přece jen bolest projeví, dokážu si cvičením rychle a účinně od bolesti pomoci.

Cvičení pod vedením paní Mitáčkové pomůže všem od zdravotních problémů. Můžu jen doporučit - mužům, ženám jakéhokoliv věku.


Rodina P.

Informace a reference poskytované prostřednictvím webových stránek je výborný nápad, jak přiblížit SM systém široké skupině lidí.
Na cvičení si musí každý najít místo, kde má při cvičení klid. Cvičit by měl s chutí a ne jen z povinnosti, potom to podle mne ztrácí patřičný efekt. To mám z vlastní zkušenosti.

Ještě  jednou Vám musím poděkovat za vaši starost o nás a hlavně o mou páteř, která je teď v takové pohodě jako před úrazem.


Důchodkyně; Ing. M. Z.

Přestože nemám závažné problémy s páteří, moje zkušenost s cvičením SM-Systém je velmi dobrá.
Cvičím několik let, i když ne pravidelně a stále. Cvičení mi pomohlo odstranit problémy s krční páteří, které mi způsobovaly bolesti hlavy. Přestože mám vážné problémy s dýcháním (astma), je toto cvičení pro mne vhodné.

Celkový pocit, který mám díky cvičení, je větší ohebnost, resp. pružnost páteře, posílení břišních a zádových svalů. Paní Mitáčková mi svými zasvěcenými, odbornými radami, postřehy, kde dělám chyby, pomohla ke správnému provádění cviků, a tím i větší efektivitě cvičení.

Děkuji Adélce, že mne ke cvičení SM-Systémem přivedla.


Technik, sportovec; A. K.

Neuvěřitelné skutečností. Tak se dá nazvat výsledek po několika hodinách cvičení metody SM.
Kdo zažil bolesti páteře, či lépe řečeno, od páteře, kdy bolest nesnesitelně zasahuje do nohy a doslova znemožní chůzi, pak asi ví, o čem píši. Doposud jsem, jako každý s tímto postižením, absolvoval rehabilitace a mnozí další ještě i tišení bolesti injekcemi, když prášky už nestačily. Tomu jsem se snažil vyhýbat, a hledal jsem jiné možnosti, jak se bolesti alespoň na chvíli zbavit a současně získat opětovnou pohyblivost, protože sport je podstatnou náplní mého života. Čirou náhodou jsem se dostal k paní Mitáčkové.

Při první prezentaci SM metody, přiznám se, moc jsem tomu nevěřil. Vždyť byly téměř popřeny dosavadní obvyklé postupy. Způsob dýchání při cvičení je úplně opačný, než na jaký jsem byl zvyklý při zvládání i protahovacích cviků a především, intenzita cviku, vkládání síly či naopak dlouhé strečinkové výdrže, nejsou žádoucí. Musel jsem  zpočátku úplně změnit myšlení, reflexy. Třebaže cviky jsou zásadně statické, bez dynamiky a jejich intenzita vůbec nadává obvyklou zpětnou odezvu, tedy pocit námahy, svalové napětí, byl jsem po pár minutách propocený. Ten zázrak je skrytý ve správnosti pohybu a hlavně držení těla, či figury pro ten onen cvik. Takže propocené triko, důkaz nemotornosti (přestože jsem všestranný sportovec) mají na svědomí na pohled banální cviky, figury a především jejich kontrola v zrcadle a nepřetržité vyrovnávání různých partií těla. Aby to bylo účinnější, provádějí se cviky na pěnové podložce a s natahovací gumou, pro zvýšení svalového napětí. Ten odpor  gumy ale zdaleka není takový, jako při posilování. Ona měkká podložka je jeden velký fígl (tisíce let starý, minimálně tolik co existuje východoasijská medicína a cvičení). Nutí člověka, vlastně tělo samotné-reflexivně neustále hledat správnou polohu, aby člověk neztratil rovnováhu a neupadl. To je velmi zhruba jakýsi základ. K tomu jsou vypracovány i rafinovanější cviky (na pohled stále bezvýznamné), které však, při pochopení významu páteře a funkcionality dílčích svalů a  svalových skupin v celku těla, dávají jednoznačnou odpověď na otázku, co se s mým tělem děje a dále by se mělo dít. Jednoduché, prosté, rychlé a hlavně logické. No a pak už to jde samo. Člověk se o těle něco naučí, začne mu naslouchat, naučí se ho používat a změní myšlení.

Musím dodat, že bez víry v úspěch to moc nejde. Tedy, problém nosí každý v sobě a čeká zázrak u lékaře, v operaci, atp. Takže i já, s vyhřezlou ploténkou, po několika hodinách (lekcích) cvičení, cítím zvláštní pocit v postižené oblasti. Něco jako mravenčení, ale nic nepříjemného. Naopak, přichází okamžitá úleva a takřka neomezená hybnost.

Co je na cvičení "kruté", je režim. Nutná je pravidelnost a samozřejmě správnost provedení cviků. To se ale, pod důmyslným vedením paní Mitáčkové, podaří určitě všem. Vřele doporučuji, už za to poznání vlastního těla to stojí za to. A návrat do života bez bolesti, do života s rovnou páteří, to je dar za pochopení.

Dnes opět sjíždím sjezdovky, krojím oblouky do ledu na bruslích, při několikahodinových túrách na  kole zdolávám hory a jsem schopen bez náznaku bolesti odehrát tenisový turnaj. A pamatujte, vše souvisí se vším!
Moc děkuji paní Mitáčkové.


Administrativní pracovnice; L. F.

S technikou cvičení pomocí lana SM-Systém jsem se setkala poprvé v září 2010. Mé ploténky v té době opět vypověděly službu a nastoupilo známé martýrium, injekce, rehabilitace....

Právě v té době jsem se potkala se skvělou paní Mitáčkovou, která mne zasvětila nejen do cvičení s lanem, ale upozornila mne na všechny chyby při držení těla, a s tím související dopady na bolesti páteře. Naučila mne správné chůzi, postoji, nošení kabely ....  Bylo až neuvěřitelné, kolik aspektů má na kondici naší páteře vliv.

Od té doby je mi lano pravidelným společníkem doma i na cestách. Vím, a už jsem si ověřila, že i při akutních potížích velmi rychle pomáhá.
Věřte mi, že si nepřestanu vážit dne, kdy jsem se s paní Mitáčkovou a technikou cvičení pomocí lana setkala.
Velice doporučuji.


Státní úředník, Slovensko; V. T.

Elektronické konzultace SMS metody s klientem.
Ano môžem potvrdiť, že ma operácia minula.

Bol som na"CT" vyšetrení z dôvodu, aby som si porovnal výsledky pred cvičením a po cvičení, či došlo k nejakej náprave. Pri pohľade na snímky "CTečka" mi bolo povedané, že objemná obojstranná hernia, ktorá tlačila na durálny vak miechy v oblasti S1 a týmto spôsobovala veľké bolesti, je v súčasnej dobe tak malá, že už nedochádza k tlaku na durálny vak miechy. Dokonca sa doktor vyjadril, že keby nevidel predchádzajúce snimky poškodenia, tak by ani do správy nepísal, že sa "tam" nachádza nejaká hernia.

Skutočne sa cítim veľmi dobre a už asi rok nepociťujem žiadne bolesti a môžem sa takmer bez obmedzenia pohybovať tak, ako v minulosti.


Učitelka, maminka na mateřské dovolené; J. C.

Cvičení podle léčebné metody MUDr.R.Smíška mohu všem vřele doporučit. Hned první setkání mě mile překvapilo. Paní Mitáčková je velice empatický člověk, který nic nepovažuje za maličkost a plně klientovi naslouchá. Po sérii lékařských vyšetření, jsem již byla skeptická, že mi někdo uvěří, stal se však opak. Paní Mitáčková je profesionálka, která mi věnovala plnou pozornost.

Cviky mi byly vždy perfektně předvedeny a daly se zapamatovat, takže jsem po zakoupení lan cvičila i doma. Cvičení samo o sobě je na první pohled lehké, zvládne jej bez ohledu na věk a zdravotní problém každý. Cvičila jsem i během celého těhotenství, paní Mitáčková mi ochotně ukazovala, jak cviky modifikovat. Jako jedno z mála cvičení se provádí ve stoje nebo v kleče. V období, kdy mě záda bolely hodně, jsem cvičila denně i několikrát. Vždy se dostavila okamžitá úleva. Později mi stačilo cvičit méně nebo jen při bolestech. Stačí opravdu pár minut a pár poloh a i to pomáhá.

Proto bych toto cvičení doporučila všem, mladším, starším, s diagnózou i bez ní, jako léčebnou metodu i jako prevenci. Všem moc doporučuji, setkáte se jen s milým vystupováním a ochotou paní Mitáčkové a kýženými výsledky. Nejedná se v žádném případě o ztrátu času ani peněz. Budoucím klientům paní Mitáčkové přeji hodně štěstí a plno bezbolestných dní.


Úřednice, 54 let, B. CH.

Webové stránky „Zdravá páteř“ jsem objevila, až když se u mne objevily problémy s páteří a začala jsem samozřejmě hledat informace na internetu.
Začala mne „zlobit“ oblast bederní páteře. Problémy se stupňovaly. Veškerá snaha změnit polohu, např. vstát ze židle, nastoupit do auta mne omezovalo bolestivým píchnutím. Byl to pocit jako by mne někdo bodl do oblasti bederní páteře jehlicí na pletení. Snažila jsem se cvičit cviky na páteř, které jsem si našla na internetu. Problémy se však stupňovaly a to mne donutilo navštívit lékaře.

Po návštěvě ortopeda a neurologa mi bylo řečeno, že se projevila skolióza z mládí a že skoliotické zakřivení způsobilo výrůstky na páteři, které způsobují tyto bolestivé projevy. Doporučili mi klasické cvičení, plavání. Dostala jsem tablety od bolesti s tím, že to bude mít progresi a bolest mi začne po čase vystřelovat do nohy.
Při hledání podobných problémů a zkušeností na internetu jsem objevila internetové stránky „Zdravá páteř“ paní Adély Mitáčkové a seznámila se cvičením dle MUDr. Smíška. Recenze, které jsem k tomu četla, mi dávaly naději, že mám šanci svůj stav zlepšit. Ale šla jsem tam s tím, že to jen zkusím, protože lékař konstatoval, že už to lepší nebude.

K paní Mitáčkové chodím už půl roku a opravdu potíže zmizely. Už při první návštěvě mne velmi oslovilo to, že paní Mitáčková sama na sobě jako pacientka vyzkoušela účinnost cvičení a že jí to pomohlo. Oceňuji nejen její individuální přístup ke každému pacientovi, ale také její nekonečný optimismus, kterým vás při hodině cvičení „nakazí“.

Začala jsem cvičit každý den a postupně, jak jsem cviky prováděla precizněji, najednou jsem si uvědomila, že potíže se opravdu zmírnily, až postupně ustoupily. Musela jsem jí dát za pravdu, když mi v první hodině říkala, že mi pomůže!
Snažím se cvičit každý den. Pokud se mi nechce a cvičení ošidím, tak se páteř sama přihlásí a donutí mne k cvičení.
Cvičení pod vedením paní Mitáčkové vřele doporučuji jak preventivně, tak při řešení zdravotních problémů.


Paní Z. M, je mi  51 let

Od svých 14 let jsem měla bolesti páteře. Tehdy mi lékař sdělil, že jsem mladá na bolesti páteře a byla jsem vyléčena.
Celé roky trvaly zdravotní problémy, které se zhoršovaly. Chodila jsem do různých aerobních cvičení, posilovny atd. Pohyb mi dělal dobře, ale na chvilku. Bolesti přetrvávaly, byly čím dál větší.

Letos v  lednu jsem už nemohla vydržet, navštívila jsem tedy lékaře. Po lékařském vyšetření mi řekli, "jedině operace krční páteře", kterou jsem odmítla.
V té době mi kamarádka dala kontakt na paní Mitáčkovou, ke které jsem docházela pravidelně jednou týdně cvičit SMS. Doma jsem cvičila ráno i večer 15min. Více jsem se nepřinutila. Asi po třech měsících jsem myslela, že to vzdám. Jenže všechno je o vytrvalosti a pravidelnosti.

Je samozřejmé, že když trpím spoustu let, nemůžu být fit za týden. Chce to pevnou vůli. Já vydržela a asi po pěti měsících jsem se začala cítit podstatně lépe. Paní Mitáčkové jsem za všechno vděčná a nadále ji navštěvuji. Poprvé v životě se cítím velice dobře a bez bolesti. Vřele doporučuji každému i dětem, sportovcům. Jak se říká nikdy není pozdě, ale chce to vytrvalost a vůli a ta spoustě lidem chybí.


Paní P. Jarinová

Už asi pred 3 rokmi ma začal bolieť chrbát v oblasti krížovej časti chrbtice. Bolesti sa postupne zväčšovali.

Po návšteve neurológa, ktorý mi predpísal lieky na utlmenie bolesti a následnú rehabilitáciu sa môj stav vôbec nezlepšoval. V júni 2014 som mala absolvovať lekárske vyšetrenie - magnetickú rezonanciu. Vyšetrenie malo prebiehať pod celkovou anestéziou, tzv. narkózou. Nakoľko trpím klaustrofóbiou som sa tohoto zákroku veľmi obávala a dostala som z neho strach. V priebehu leta 2014 som videla pútač ZDRAVÁ PÁTEŔ – PREVENCE A REGENERACE PÁTEŔE - A. MITÁČKOVÁ certifikovaný lektor.

Zavolala som jej a odvtedy cvičím pod jej odborným vedením. Cvičenie je výborné, bolesti prešli a magnetickej rezonancii som sa vyhla. Ale viem, že spevňovaním svalového korzetu a každedenným cvičením cca 10 -15 minút sa cítim lepšie a pevnejšie.
Neužívam žiadne preparáty, čo je pre mňa dôležité.
Vďaka pani Mitáčkovej som sa na cvičení stala závislou.


Manželé Pončovi 65 let

Díky manželovým problémům s páteří, jsem se seznámila s aplikací cviků SM metody vedené paní Mitáčkovou A.

Netušila jsem, že toto cvičení bude mít velmi příznivý vliv na problémy spojené se stresovou inkontinencí.
Po několika cvičeních došlo u mě k radikálnímu zlepšení mého problému.

Touto cestou děkuji paní Mitáčkové za vzorné vedení jednotlivých lekcí.


U. M., účetní, 46 let

Již od dětství mám skoliózu páteře. I když jsem vždy dbala rad lékařů (poctivě nosila korzet, cvičila a navštěvovala léčebny a lázně), věkem se stále má skolióza zhoršovala. Bylo to patrné hlavně na mé postavě -  chodila jsem neustále v předklonu, takže jsem se postupně „zmenšila“ o 10 cm.

Vždy jsem si uvědomovala, že prevence je velmi důležitá, takže jsem každý rok (i na své náklady) navštěvovala lázně.
Za svůj život jsem poznala hodně fyzioterapeutů a ortopedů. Nikdy nikdo z nich se nepozastavil nad mou chůzí a tak jsem si myslela, že chůze v předklonu prostě ke skolióze patří a nic se s tím nedá dělat.

Jaké bylo mé obrovské překvapení, když hned na první lekci mi p. Mitáčková sdělila, že „musím chodit rovně“ a také mi sdělila jednu z hlavních příčin mé špatné chůze – léta jsem chodila s pokrčenými koleny. To mi do té doby nikdo z fyzioterapeutů ani lékařů neřekl!
K paní Mitáčkové chodím cvičit již dva roky. Postupně se „narovnávám“ a ráda sleduji tyto změny v zrcadle. Také jsem více a více ohebnější. To mě motivuje, abych vydržela a cvičila stále dál a dál a zdokonalovala se v provádění cviků. Díky cvičení se mi zlepšuje fyzická kondice a ustupuje bolest zad.

Cvičení SM systému vřele doporučuji všem bez rozdílu věku!

Každý cvik SM systému má svou logiku. Cviky vypadají velice jednoduše, ale jeho správné provedení jednoduché zdaleka není (pokud se začátečník při cvičení nezapotí, obvykle necvičí správně).
SM systém by se dle mého názoru měl povinně cvičit na základních školách a děti se skoliózou by měly cvičit SM systém denně celý život. Všichni fyzioterapeuti by měli SM systém znát a umět ho správně aplikovat.

Jsem nesmírně vděčná za to, že jsem mohla poznat paní Adélu Mitáčkovou. Je velice obětavá, empatická osoba, která šíří kolem sebe radost a pohodu. Nesmírně si jí vážím pro její postoj k životu, umění postavit se problémům čelem. Své zkušenosti předává trpělivě dál dalším lidem, a to není málo. Patří k těm nejlepším lektorům SM systému.
Paní Mitáčková, moc děkuji!


Paní K. Křížková, doporučení cvičení SMS s p. Mitáčkovou

Je mi 52 let,  mám velkou nadváhu. Přesto jsem byla vždy dost pohyblivá. Před asi dvěma lety mě začalo bolet stehno na levé noze.

Největší bolesti ve stoje v klidu a po dlouhé chůzi. Bolesti byly nesnesitelné. Při běžném úklidu, vaření, nakupování jsem si musela vždy po deseti minutách sednout, bolest okamžitě ustoupila, ale za deset minut atakovala znovu. Dostala jsem doporučení na neurologii a orthopedii. Provedena různá vyšetření, včetně CT. Vše negativní. Doporučeny opichy, které pomohly na měsíc.

Pak jsem dostala kontakt na p. Adélu Mitáčkovou. Začala jsem docházet na lekce, cvičila s "gumama" doma. Po pár týdnech bolesti ustoupily. Jsem sice nedůsledná, cvičím jen občas. Hodně pracuju na zahradě, kde se ohýbám, klečím a nebolí mě záda, což beru jako bonus.

Určitě cvičení s p. Mitáčkovou doporučuji. Pak už je to jen na naší disciplíně a vytrvalosti.


Paní Veronika B.

S metodou cvičení podle pana doktora Smiška jsem se setkala teprve nedávno v rehabilitačním ústavu v Chuchelné.

Mam za sebou již dvě operace bederní páteře. Než jsem objevila tuhle metodu cvičení absolvovala jsem nespočet rehabilitaci které mi pomohly vždy jen na chvilku, spolykala jsem plno prášků od bolesti, ale opět vždy jen na chvíli. Pak před dvěma lety jsem nastoupila do již zmíněného RU. Tam se mnou cvičili klasické cviky v leže i na velkém míči, měla jsem i ostatní procedury od bolesti zad, musím říct, že se mi ulevilo. Tam jsem se setkala se zmíněnou metodou. Úplně mě to nadchlo, dokonce jsem si pořídila domů lana. Od propuštění jsem každý den cvičila.

Jenže nejspíš jsem to prováděla špatně, protože se opět dostavily velké bolesti, do toho jsem nastoupila do zaměstnání. Pracuji v tří směnném provozu v Nošovicích a je to zápřah na záda. Poslední dobou jsem dokonce v noci kolikrát brečela bolestí, nedalo se to vydržet, byla jsem rozhodnuta podstoupit novou metodu léčby v Havířově (za 23.000,- Kč).

Jenže jsem objevila paní Mitackovou a musím říct, že jsem udělala to nejlepší rozhodnutí. Díky ní se můj stav zlepšuje, nemám již takové bolesti, sem tam me to v práci chytne, ale jakmile jsem doma, tak cvičím cviky, které mne naučila. Cítím na sobě úlevu, začínám se pomalu rovnat.
Vím, že je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že díky této metodě můžu mít konečně život bez bolesti.

 
Učitel M. C. 43 let

Je tomu již zhruba rok, co docházím k paní Mitáčkové na cvičení. Cvičit jsem začal na základě diagnózy - výhřez ploténky. Po úvodním sezení a zhlédnutí veškeré zdravotní dokumentace paní Mitáčkovou jsem se dozvěděl, že podle počtu výhřezů patřím k rekordmanům. Mám totiž čtyři vyhřezy.
Velice dobře si vzpomínám na svůj první den, kdy mi před ordinací paní Mitáčková musela pomoci vstát ze židle, abych se do ordinace dostal. Po hodině intenzivního cvičení jsem z ordinace odcházel v daleko lepším stavu, bral jsem to jako zázrak. Jelikož se jednalo o akutní stav, cvičení jsem v ten den zopakoval ještě 2x. Poté jsem začal cvičit zhruba každý den po dobu 10 dní s paní Mitáčkovou. Po této době jsem mohl tvrdit, že se můj stav zlepšil natolik, že jsem začal docházet 2x měsíčně. Samozřejmě vše je podmíněno denním cvičením doma. V současné době jsem začal opět aktivně sportovat. S paní Mitáčkovou nyní cvičím už jen 1x v měsíci.

Já jsem měl to štěstí, že se efekt cvičení dostavil okamžitě. Když člověk vidí okamžitý efekt, je to pro něj hnací sílá. Ne u všech se výsledky dostaví okamžitě, někdy lidé u cvičení nevydrží, když nevidí výsledek hned, ale chce to opravdu čas. Vím, o čem mluvím, protože paní Mitáčkovou jsem doporučil svým kolegům, známým a rodině a všichni jsou s metodou cvičení a hlavně s přístupem paní Mitáčkové velice spokojeni.
Za prázdniny jsem na kole ujel 400 km, hraji opět nohejbal, badminton a záda „drží“.

A další. Děti, mládež, junioři, dospělí a vrcholoví sportovci, kteří přijali metodu za vlastní, jako součást životního stylu a správu svého zdraví.
Kladné reference statisíců nejen našich klientů v tuzemsku i zahraničí (Velká Británie, Londýn) dokazuje prospěšnost a úspěšnost metody.
Návrat na obsah