Digitální nemoci, závislost - Zdravá Páteř

Zdravá páteř
Přejít na obsah

Digitální nemoci, závislost

Digitální choroby - možnost léčby,
prevence spirální stabilizací

Vznik, příznaky a důsledky

Strnulost
Předcházení a náprava nemocí, deformit, nežádoucích stavů pohybového ústrojí s vedením k jistotám stabilizace, zlepšení a duševní pohodě.

Degenerace
Vhodnými aplikovanými pohybovými, nenásilnými cvičebními postupy metody SMS/SPS připravovat, stabilizovat klienty do fyzické i duševní pohody v předoperační a předporodní fázi.

Lenost
Vhodnými nenásilnými, uplatněnými způsoby SMS/SPS cíleně podpořit léčbu regenerací s následným dosažením co nejpřijatelnějšího zdravotního stavu a návratu do kvalitního osobního i pracovního života.

Pohyb! V zdravém těle zdravý (mladý) duch.

Ukázka diagnóz s podporou SMSystem

"Moje dlouholeté vlastní zkušenosti při stabilizaci skoliózy jsou velice pozitivní. Osobně jsem se přesvědčila o účinnosti metody spirální stabilizace na moji těžkou skoliózu. Dlouhodobě jsem byla v invalidním důchodu. Dříve jsem nemohla vpodstatě NIC! Dnes vydržím sedět, cestovat a i v invaliditě pracovat jako lektor metody, pomáhat mým klientům a věnovat se svým zálibám."

Zdroj: lektor Adéla Mitáčková

Mnoho zdravotních potíží se dá odstranit správnou diagnostikou a vhodnou léčbou, ke které velkou měrou přispívá SMS. Správné držení těla při chůzi, sedu a držení hlavy, docílené a vypěstované aplikováním vhodných cviků, přináší v každém věku výsledky ve zlepšení zdravotního stavu. Např. u nemocí zmíněných níže a dalších uvedených v části Diagnózy možné léčby a podpory léčby metodou SMS.
Praktické zkušenosti klientů hodnotí metodu jako velice účinnou. Reference

Páteř - postavení obratů a ploténky

Výhřez ploténky - meziobratlového disku
Prezentace: MUDr. Kateřina Smíšková

Výhřez meziobratlové ploténky je velmi bolestivý stav, kdy dochází k útisku a bolestivému dráždění nervového kořene s vyzařováním bolesti v pásu do končetiny v typické lokalitě (tzv. dermatom). Výhřez je způsoben únikem vnitřní hmoty meziobratlové ploténky skrze protržení vazivového pouzdra ploténky (anulus fibrosus).
K vysunutí (protruzi) či výhřezu ploténky dochází s maximem v oblasti dolní bederní páteře i v krční oblasti nad přechodem C/Th. Následkem výhřezu bývá kromě bolestí často i výpadek vnímání dotyku na končetině, event. porucha funkce svalů zásobených kořenem.

U výhřezů ploténky menšího, dokonce i většího rozsahu existuje velká šance zabránit operaci použitím souboru vhodných cviků
spirální stabilizace vedoucích ke zlepšení.

Bolesti hlavy

Příčin bolestí hlavy může být mnoho. Např. abstinenční příznaky na vysazené léky, drogy, alkohol, kávu, záněty, infekce, špatné dioptrie, glaukom, rakovina, stres, únava, ztuhlost šíje a krčních svalů, zvýšená citlivost na světlo, dietní chyba, dehydratace, nedostatek prvků, reakce na parfémy, přírodní nebo chemické ingredience.

Mnohdy jsou doporučovány k užívání léky, které tlumí bolesti avšak neodstraňují možnou příčinu. Jednou z nich je špatné držení těla, postavení páteře, krční části páteře vedoucí k vysazení hlavy, což se následně projevuje vyšším tlakem a závratěmi. Odstranění příčin pomůže pobyt na čerstvém vzduchu, pohyb a speciální cvičení bez zbytečné tabletizace.
Bolesti kloubů

Zdravé klouby nám dávají svobodu pohybu a možnosti užívat si práce a svých zálib.
Bolest kloubů může mít rozsáhlé množství příčin. Např. infekce, obezita, artróza, dna, revma, překyselení, nedostatek vitamínu C, vápníku, únavový syndrom aj.
Pro útlum bolestí nabízí moderní medicína různé látky a přípravky. Léky na bolest však neřeší příčinu, ale toliko snižují bolest, co vede k tomu, že nemocný nabývá mylného dojmu, že je jeho zdraví v naprostém pořádku.
Pomoc od bolestí a léčba spočívá v léčení a odstraňování i výše uváděných příčin. Poznatky Zdravé páteře Vám pomohou.
Odmítání a neakceptace pohybu ...

Zdravá páteř + uvědomění + osobní disciplína = Vaše pevné zdraví.

 
Copyright Zdravá páteř 2012 - 2019
Lektor SMS / SPS
Postura
Poznatky
Reference
Ceník
Skolioza
Děti, skolioza
Život se skoliozou
Diagnózy
Výhřez ploténky
SMS/SPS v médiích
Televize
Rozhlas
Tisk
Publikace
Spiralstabilization WORLD
Courses UK
Books in English
Návrat na obsah